Fundacja

Z nami można także doświadczyć terapii wodnej, która pomaga poprawić kondycję fizyczną i zdrowie psychiczne, szczególnie osobom niepełnosprawnym. Dzięki profesjonalnym instruktorom i terapeutom wodnym, zapewniamy wsparcie i rehabilitację, które przekształcają życie. Nasza misja to łączenie pasji do nurkowania z dbałością o zdrowie i dobre samopoczucie. Dołącz do nas i odkryj, jak woda może pomóc Ci w osiągnięciu równowagi fizycznej i psychicznej.

Nasi wolontariusze

Edyta Świtała

Na co dzień jestem terapeutką i nauczycielką przedszkola – koloruję świat i marzenia dzieci! Prowadzę terapię również z licealistami.

Jestem nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem, posiadającym na swoim koncie przeróżne kursy i warsztaty, kocha swoją pracę. Prywatnie uwielbiam czytać, zwiedzać galerie sztuki, słuchać polskiego rocka, spędzać aktywnie czas chodząc po górach, spływając kajakiem, jeżdżąc rowerem. A ponadto uwielbiam wodę – ona daje mi siłę, spokój i odprężenie! Z zamiłowania jestem także wolontariuszem i płetwonurkiem oraz poszukiwaczem nowych wyzwań i możliwości.

Patryk Barczyński “Patrol”

Rocznik 2007.

Od dzieciństwa ulubione środowiska to przestrzeń powietrzna i woda. Miłośnik lotnictwa, nurkowania, narciarstwa i surfingu. Zaraża optymizmem, uśmiechem ekspert od teorii konfiguracji sprzętu i fizyki nurkowania.

Nurek, uczeń, uczestnik wielu projektów i obozów nurkowych. Wolontariusz związany z fundacją od 2019 roku.

Patryk Barczyński “Barry”

Rocznik 1974.

Kiedyś ekstremalnie spędzał czas, służąc w kraju i poza granicami w jednej z jednostek specjalnych. Dziś spędza czas na rodzinnym uprawianiu sportów wodnych i wyprawach rowerowych oraz uczestnictwie w projektach nurkowych.

Nurek, ratownik WOPR i ratownik pola walki, instruktor strzelectwa i samoobrony. Wolontariusz związany fundacją od 2019.

Magdalena Hilger

Na co dzień pediatra i endokrynolog, pracuje z dziećmi i dorosłymi, a pracę łączy z pasją, bo lubi się uczyć i pomagać innym.

Akumulatory ładuje podczas podróży i podczas różnych aktywności sportowych nurkowanie, tenis, pilates, spacery z psami, spacery w górach. Kocha ludzi i nowe wyzwania. W wodzie i pod wodą znajduje spokój, ciszę i równowagę psychiczną.

Krzysztof Dąbrowski "Krzychu"

Jestem związany z wodą od dzieciństwa, przez pływanie do zostania nurkiem.

Interesuje się biologią, chemią oraz aspektami fizycznymi nurkowania. Staram się przekazywać uśmiech i wprowadzać dobrą atmosferę na zajęciach Nurek, uczestnik wielu obozów i wyjazdów nurkowych.

Wolontariusz związany z fundacją od 2019.

Szymon Araszewicz

Nurek od 2018 roku.

Do grona zainteresowań oprócz nurkowania należą matematyka, gry TTRPG, a wolnym czasie lubię czytać książki i dokształcać się. Na zajęciach staram się przekazywać całą posiadaną przez mnie wiedzę.

Do nurkowania podchodzę z rozwagą i spokojem, a pod wodą znajduję odprężenie i możliwość odpoczynku od świata zewnętrznego.

Małgorzata Samborska

Gosia, pasjonatka sportów ekstremalnych, archeolog podwodny z wykształcenia.

Na co dzień marketingowiec z powołania. Jednak największa siła, która napędza mnie do działania to praca z ludźmi. A jeżeli jest to praca w wodzie, to nie ma takiej dziedziny, która dawałaby mi tak dużo radości i satysfakcji. Możliwość uczestniczenia w wolontariacie to nie tylko praca z ludźmi i dla ludzi.

To przede wszystkim wspólne robienie czegoś, co ma sens i co rodzi więzi i przyjaźnie na lata.

Terapia wodna - rehabilitacja

Terapia w wodzie jest nowoczesną formą fizjoterapii. Zajęcia indywidualne dla dzieci i dorosłych prowadzą wyspecjalizowani fizjoterapeuci. Rehabilitacja w wodzie pozwala na szybszy powrót do zdrowia, wspomaga rozwój (wśród dzieci) oraz uczy odpowiednich wzorców ruchowych osoby niepełnosprawne, dzięki czemu daje szansę na lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym.

Sposób działania

Wykorzystując właściwości fizyczne wody, jej temperaturę (minimum 31 stopni Celsjusza) można doskonale wpływać na zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie ruchomości stawowej czy też siły mięśniowej. Ponadto w środowisku wodnym łatwiej jest wyuczyć wielu czynności takich jak naprzemienność czy koordynacja, a ćwiczenia oddechowe wspomagają naukę mowy i poprawiają wydolność organizmu.Bardzo często woda jest jedynym środowiskiem, w którym pływak ze względu na swoją niepełnosprawność może poczuć się niezależny i tym samym szczęśliwy.

Galeria